Waltrovka.

Následující obrázky zachycující poslední okamžiky zbytků z velkého továrního komplexu Waltrovky (Motorletu). Fabrika byla založena v roce 1911 Josefem Waltrem. Vyráběly se zde motocykly a automobily, později i letecké motory. Po válce byla továrna znárodněna a přejmenována na Motorlet. Fabrika měla během své stoleté existence bohatou historii, která je podrobněji popsána na jiných internetových stránkách.

Po revoluci v r. 1989 se už výroba nedokázala vrátit do původní hladiny slávy a postupne byl celý podnik rozprodán a z velké části nakonec zlikvidován. Areál padl do rukou developerům a ti ho začali  měnit na kanceláře a rezidenční čtvrť zvanou Q5 Waltrovka.

V letech 2012 až 2018 probíhala v areálu demolice původních továrních hal a výstavba moderních domů. Já jsem se na svých  fotografiích zaměřoval na bourané části továrního komplexu. V součastnosti jsou dokončovány poslední stavební projekty a z původních budov zůstala jen jedna, nejstarší budova, která byla rekonstruována a připomíná existenci Waltrovky na tomto místě.

Postupně doplňuji nejnovější fotografie z této lokality, které dokreslují proměnu Waltrovky do současné podoby.

 
Ocenění:

  • „Praha fotografická 2012“ – 2. místo za sérii Waltrovka.
  • Osobní hodnocení fotografem Františkem Dostálem na výstavě v galerii Čerťák roku 2014.

Vznik série fotografií: 2011-15, 2019

Walter21_w

Walter19_w

Tato fotografie byla pořízena ze stejného místa jako fotografie zde zcela nahoře. Rozdíl mezi nimi je osm let. Rok 2011 a 2019.

Walter20_w_2