Samotář,
je pro mě obzvláště cenným snímkem, který je dobře hodnocen publikem, jelikož z něj vyzařuje klid a souznění s přírodou. Remízek uprostřed pole vznikl nejspíše tím, jak sedlák z obdělávané půdy odhazoval kameny na hromadu. V současnosti takové remízky už prakticky nevznikají  díky strojnímu vybavení v zemědělství.
Fotografie vznikla brzy ráno, kdy se nad krajinou objevily první paprsky slunce. Je pro mě významnou fotografií, protože vznikla systematicky a ne prostým „vycvaknutím“ reality. Asi poprvé jsem si se záběrem trochu pohrál a počkal na ten správný okamžik. O previzualizaci jsem tehdy nevěděl ani to, co tohle slovo znamená. Vážím si jí také proto, že není nijak upravována s výjimkou použití polarizačního a modrého přechodového filtru při samotném snímání.
Fotografie vznikla v roce 2004 a existují pouze tři limitované zvětšeniny o formátu 30x45cm a ani jednu z nich již nevlastním.

Technika : Pentax Z-20, ohnisko obj. 50mm, čas 6 sek., f 16, polarizační  a modrý filtr.
Film: Kodak RS 200
Vznik fotografie: 2004
Lokace: Praha Západ

Limitovaná série tří fotografií s dokladem původu.

Zřícenina skalního hradu Rotštejn v Českém ráji.

Typický skalní hrádek z 2. pol. 13 stol., jakých bylo v Českém ráji více. Tenhle se nachází na okraji rezervace klokočských skal.

Vznik fotografie: 2006

Hrad Rabí.

Vznik fotografie: 2011

Rabi

Krkonoše.

V zimě 2014 jsem společně s K. Horáčkem a J. Šmídem absolvoval workshop se zaměřením na skládané panorama a noční fotografie. Ačkoliv se k vážnějšímu fotografování přírody zatím nedostávám, jsem rád, že jsem se zúčastnil a vnitřně cítím, že se k přírodě vrátím. Musím dodat, že přístup a zapálení Karla a Honzy k fotografii je fascinující a těším se, že s nimi budu moci ještě někdy fotit.

Vznik fotografie: 2014

Krkonose_w1

Jižní Čechy

Vznik fotografie: 2005

Voda_w

Panská Skála.

Vznik fotografie: 2009

Cedic

Praha Zbraslav.

Vznik fotografie: 2007

Zbraslav

Kamencové jezero v Chomutově.

Vznik fotografie: 2007

Střední Čechy.

Vznik fotografie: 2015

Podzimni-romance_w

Střední Čechy - Vltava.

Vznik fotografie: 2017

Mlhave-rano_w

Rano_w

Český Ráj - Hrubá Skála.

Vznik fotografie: 2020

K_1_6529_up2_w

Vyhlídka Máj, Krňany.

Vznik fotografie: 2022

Vltava_w